Green Card Basvuru Merkezi

DV2019 Green Card Başvuru Sonuçları açıklandı: 15 Mayıs 2018 GREEN CARD KAZANANLAR


Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşı olmak isteyen kişiler için her sene düzenlenen Green Card çekilişinin sonuçları açıklandı.

DV2019 Green Card Başvuru sonuçları bu hafta açıklandı. 18 Kasım 2017 tarihine kadar yapılan başvuruları kapsayan çekiliş sonuçları 15 Mayıs 2018 Salı Günü saat 20.00’de resmi olarak ABD Göçmenlik Bürosunun web sitesinden yayınlandı. Green Card başvuru sonuçlarınızı "https://dvlottery.state.gov/ESC" Resmi Göçmenlik Bürosu internet adresinden takip edebilirsiniz.

Green card çekiliş sonuçlarına göre, bu sene Türkiye’den yaklaşık 5.000 kişi ABD vatandaşlığına hak kazanacak. 2017 yılında Türkiye’den yaklaşık olarak 100 bin başvuru yapıldı. Bu başvurular neticesinde tüm katılımcılara bir CONFIRMATION (Onay numarası) verildi. Elinizde bulunan bu numaralarla 15 Mayıs 2018 akşamı Başvuru sonucunuzu kontrol edebilirsiniz.

 

BAŞVURU SONUÇLARI NASIL KONTROL EDİLİR?

Green card başvurularınızın sonuçları ABD’nin resmi göçmenlik Bürosu’nun web sitesinden ücretsiz olarak açıklanmaktadır. Sonuçları kontrol edebilmek için CONFIRMATION (Onay) Numarası, Doğum tarihi ve soyadınızı kullanmanız gerekiyor. Aşağıdaki resimde örnek bir sonuç sayfası görebilirsiniz.

Green Card sonuçlarını Confirmation belgesi bulunması gerekmektedir. Confirmation Belgenizin üstünde; Onay numaranız, Doğum Yılınız ve Adınız, Soyadınız yer almaktadır.

Green Card Sonuç Kontrol

Confirmation numarası 2019 ile başlayan 16 haneli bir numaradır. Bu numarayı büyük harflerle Confirmation number kısmına yazmalısınız.Green Card Başvurusu "Sonuç Kontrol" sayfasına girdikten sonra, "Continue" tuşuna basmalısınız. Daha sonra sizden bir bilgiler istenen bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu kısımda, üstteki kutuya "Confirmation Numarası" Bir alttaki kutuya SADECE SOYADINIZ, En altaki kutuya ise "Doğduğunuz yılı" yazmalısınız. Son kısımdaki doğrulama kodunu yazarak Submit tuşuna basmalısınız.

Bilgilerinizi aşağıdaki gibi doldurup sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Unutmayın, İSİM kısmına sadece soyadınızı, İngilizce karakterler kullanarak yazmanız gerekmektedir. Örneğin; Adınız Hakan, Soyadınız Yağmur ise sadece “YAGMUR” (Yumuşak G olmadan) yazmanız gerekmektedir. Adınızı yazmamanız gerekiyor.

Daha sonra en son kutudaki ONAY KODUNU boş alana yazdığınızda sonuç sayfası ile karşılaşacaksınız.

 

"Has Not Been Selected" Ne anlama geliyor?

İşlemleri doğru şekilde yaptıysanız DV2019 Green Card başvuru sonucunuz ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda, kısa bir not olarak "HAS NOT BEEN SELECTED" ifadesi varsa, bu ifade kazanan kişiler arasında değilsiniz anlamına gelmektedir.

 

"Session timed out" Hatası alıyorsanız...

Kontrol bilgilerinizi doğru girdiğiniz halde gönder tuşuna bastığınızda ekranda session timed out hatası çıkıyorsa, zaman aşımına uğramışsınız demektir. Ya sistem yoğundur ya da 5 dakika içinde bilgilerinizi göndermediniz demektir. Kontrol ekranında bilgilerinizi 5 dakika içinde doldurup göndermeniz gerekmektedir. Session Timed Out hatası alırsanız, sayfaya yeniden girip (refresh) (Klavyede F5 Tuşu) Yeniden kontrol edebilirsiniz. Green Card sonuçlarının ilk açıklandığı hafta sistem yoğunluğundan dolayı bu hatayı alıyor da olabilirsiniz.

 

Green Card kazandınız mı? Nasıl anlaşılır?

Eğer, size hitaben yazılmış "bir mektup görünümünde" uzun bir yazı görüyorsanız, Dv2019 Green Card çekilişini kazandınız demektir. İşlemlerinize devam edebilirsiniz. Amerikan Vatandaşlığı için ilk adımı atmış bulunuyorsunuz. Tebrik ederiz.

 

GREEN CARD KAZANDIKTAN SONRAKİ İŞLEMLER

Green Card kazandıktan sonraki işlemleri ücretsiz olarak kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için ingilizceye hakim olmanız ve tüm yönergeleri dikkatlice okumanız gerekmektedir. Kazandıktan sonraki işlemler yaklaşık 1 seneden uzun sürmektedir. Bu süre içinde 4-5 adımdan oluşan süreci yönetmek, dikkat gerektiren bir işlemdir. Ayrıca sizden istenen bilgileri en kısa sürede yetkili mercilere doğru bir şekilde ulaştırmanız gerekmekmektdir.

Bu işlemleri tek başınıza yapabileceğinize inanmıyorsanız bizden profesyonel destek alabilirsiniz. Green Card Türkiye, Green Card sonuçları açıklandıktan sonraki kazanan işlemleri için %100 garantilki şekilde hizmet vermektedir. Garantili Green Card hizmeti sadece Greencard Türkiye'de bulunmaktadır. Tüm işlemlerinizi anında gerçekleştiriyoruz ve hiç bir tarihi kaçırmadan resmi işlemlerinizin tamamını sizin için çözüyoruz.

Ayrıca Büyükelçilikte yapacağınız mülakat esnasında size hangi sorular sorulacak ve siz ne cevap vereceksiniz. Bunların hepsini size söylüyoruz. Firmamızdan işlem yapan yaklaşık 16 bin kişinin hiç biri şimdiye kadar red almamıştır. Green Card işlemlerimiz tamamen garantilidir.

Bu süreçte ister bizim aracılığımızla isterseniz kendiniz ücretsiz yapabilirsiniz. Unutmayın ki Green Card Türkiye, sizin bir telefon uzağınızdadır. Telefonla danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

Görüşmek üzere.

 

Green Card Kazananlar için başvuru formu

Green Card Kazananlar için başvuru formu


DV2019 Green Card Çekilişi sonuçları 15 Mayıs 2018 tarihinde Saat 19.00'da açıklandı.

Başvuru sonucunuzu kontrol edip kazandığınızı öğrendiyseniz geç kalmadan bizimle iletişim kurabilirsiniz.
DV2019 Green Card Çekliş Sonuçları hakkndaki tüm detayları buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.
Sonuçları sizin adınıza kontrol etmemizi istiyorsanız veya işlemlerinize bizim devam etmemizi istiyorsanız confirmation numaranızı belirtmeniz bizim için yeterli olacaktır.

Green Card Türkiye Kazananlar için İletişim formu:

Başvurunuzu tamamlayın hayallerinizi ertelemeyin.

 

Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru

Green Card Çekilişine katılım ücretsizdir ve sadece internet yoluyla yapılabilir.

Bizim size sunduğumuz hizmet; Normalde İngilizce olan elektronik başvuru formlarını sizin adınıza doğru ve eksiksiz şekilde doldurmak ve başvuru sırasında diskalifiye edilmenizi önleyecek şekilde hazırlamakla sınırlı bir danışmanlık hizmetidir.

Bu servise ödeyeceğiniz ücret sadece danışmanlık hizmeti karşılığıdır. Çekilişte kazanma şansınızı artırması ya da ek bir avantaj sağlaması mümkün değildir.

Green Card, gerek devlet dairesi gerekse özel sektör olsun, ABD'de istediğiniz yerde çalışma ve dilediğiniz kadar oturma izni verir.

Green Card, dilediğiniz ülkeye vize problemi yaşamadan seyahat etmenizi sağlar. Green Card sahibi olan herkes aynı zamanda ABD'de kendi şirketini kurma hakkına da sahiptir.

Eğitimine Amerika'da devam etmek isteyenler ise devlet ve özel okullardan burs alabilir veya bu okullarda indirimli okuma fırsatını yakalar.

GreenCard çekilişi için ABD'nin aradığı şartlar oldukça basittir.

Çekilişe katılmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamakla birlikte en az lise mezunu olmak veya son 5 yıl içerisinde mesleki bilgi gerektiren bir işte en az iki yıl profesyonel olarak çalışmış olmak gerekmektedir.

Başvurunuz için önem taşıyan tek şey bilgilerinizin bir kerede, eksiksiz ve hatasız doldurularak Amerikan yetkili mercileri tarafından belirtilen elektronik transfer sayfasından yapılmasıdır. Bütün başvurular eşit şansa sahiptir.

Çekilişi kazanan talihlilerin resmi evrakları, Amerika Birleşik Devletleri imzalı olarak katılımcıların e-posta adreslerine gönderilecektir.

Bu aşamada kazananların isimleri internet sitemizde duyurulmaya başlanacak ve talihlilerimiz tek tek telefonla aranarak durumundan haberdar edileceklerdir.

Bu duyurular her sene Nisan ayı civarında başlar ve yaklaşık olarak Eylül-Ekim aylarına kadar sürer. Greencard kazanan talihlilerimize bu aşamadan sonra rehberlik hizmeti tarafımızdan sağlanacaktır.

Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru
Green Card | Green Card Kazandıktan sonraki işlemler | Green Card Kazananlar