ABD Bayrak

"Green Card kazandınız" diyerek, kargo göndereceklerini söyleyen firma veya kişilere dikkat ediniz. Kesinlikle ücret ödemeyiniz.

Green Card adına sizi arayıp "Kazandınız" diyerek, kargo göndereceğini söyleyen firmalara dikkat ediniz. Bu tarz dolandırıcılara itibar etmeyiniz. Para ödemeyiniz.

Green Card başvurusu yapmak isterken, dolandırılmayın.

Son zamanlarda bir çok mağdur kişiden eposta ve telefon yoluyla bildirimler almaktayız.

Bazı firma veya şahıslar sizi telefonla arayarak, "Green Card hakkı kazandığınızı" ve "size bir kargo ile Green Card göndereceklerini" söyleyerek para istemekte ve nitelikli dolandırıcılık yapmaktadırlar...

Green Card, telefonla satışı yapılan veya kargo ile gönderilebilecek türde bir ürün değildir. Green Card, ABD göçmenlik sistemine verilen isimdir. Green Card işlemlerinin sonuçlanması, yaklaşık olarak 1 seneden uzun sürmektedir. "Green card kazandınız" diyerek sizi arayan kişilerin, kargo ile size bir kart göndermelerine imkan yoktur. Çünkü Green Card, Türkiye'den değil, Amerika Birleşik Devletleri'ne giriş yaptıktan sonra alabileceğiniz bir karttır. Türkiye'den teslim edilmez.

Green Card Çekilişini kazandığınızı söyleyerek sizi arayan bu firmalar, size Green Card yerine ne işe yaradığı belli olmayan kağıtlar veya kitapçıklar göndermektedirler. Bu işlem tamamen dolandırıcılıktır.

Green Card işlemlerinin pazarlaması yapılmaz. Bu sektörde sadece danışmanlık yapılır.
Türkiye'de Biz veya bizim gibi, sadece danışmanlık hizmeti veren profesyonel firmalar mevcuttur. Ücret tahsilatı, Green Card Türkiye'nin yapmış olduğu gibi genelde Kredi kartı veya banka havalesi ile yapılır. Bazı firmalar ise kargo yoluyla ücret tahsilatı yapabilir. Bunda yasal olarak bir engel yoktur.

Fakat; kargo yoluyla ücret tahsilatı yöntemi, bazı firmalar tarafından kötü niyetli olarak kullanılmaktadır. İyi niyetli firmaları bunlardan ayırmak gerekir. Ama Kötü niyetli olanlara dikkat etmeniz, sizin için hayati önem taşımaktadır. Şüphelendiğiniz en ufak bir durumda, konuşmayı sonlandırmanızı tavsiye ederiz. Sizi arayan kişiler, sizden "Danışmanlık" hizmeti karşılığında ücret aldığını belirtmek zorundadır. Alakasız ürünlerden bahsediyorlarsa hemen telefonu kapatın.

Örnek vermek gerekirse... Sizi arayarak 'Green Card'ınızı kargo ile göndereceklerini söyleyebilirler. Bu firmalar kesinlikle dolandırıcıdır. Bunlara aldanmayınız.

Her sektörde olduğu gibi maalesef Green Card danışmanlığı sektöründe de bu tarz kötü niyetli kişiler/kuruluşlar mevcuttur. Bahsi geçen kişiler, Green Card yerine başka bir ürün de satıyor olabilirlerdi. Yaptıkları şey veya pazarlamaya çalıştıkları ürün, her ne olursa olsun. Kullandıkları yöntemden dolayı, yaptıkları işlem kötü niyetlidir.

Aslında bu firmaların asıl amacı sizi yanlış yönlendirerek dolandırmaktır. Mesela telefonda laf kalabalığı yaparak, size, İngilizce dil eğitim seti adı altında Binlerce Liralık fatura çıkarabilirler. Şunu bilmeniz gerekiyor ki; GREEN CARD BAŞVURUSU İÇİN İNGİLİZCE BİLMEK ŞART DEĞİLDİR. Bunun gibi dil eğitim setlerini satın almanız zorunlu değildir. İhtiyacınız varsa satın alabilirsiniz. Fakat tekrar ediyoruz... Şart değildir.

Bazı firmalar ise kargoyu size ulaştırdıktan sonra sizi tekrar arayıp "ANLAŞMALI HASTANELERDEN SAĞLIK RAPORU" veya "CHECK-UP" hizmeti satmak isteyebilir. Bu konuda da çok şikayet almaktayız. Green Card başvurusu için kesinlikle sağlık raporuna ihtiyaç yoktur. Bu gibi tuzaklara düşmeyiniz. Bir çok kişiden bu konuda da mesajlar almaktayız... Ayrıca bu firmalar, sizi "Nitelikli başvuru" vaadiyle kandırarak 1000-2000 Euro/Dolar işlem ücreti talep edebilirler. Green card başvurusu için "NİTELİK" aranmamaktadır. Size, "Şansınızı yükseltmek için ek ücret ödemeniz gerekiyor" diyen firmalardan da mutlaka uzak durmalısınız. Firmalara sadece danışmanlık bedeli ödeyin. Danışmanlık bedeli dışında sizden para isteyen firmalardan işlem yapmayın.

Bilmeniz gerekir ki, Green Card başvurusunda "Nitelikli başvuru" diye bir statü yoktur... Katılan herkes eşit şansa sahiptir. Bir profesör ile bir lise mezunu aynı kazanma şansına sahiptir. Üniversite mezunu olduğunuzda kazanma şansınız artmaz. Üniversite mezunu olmak bir ayrıcalık değildir.


Dolandırıcı firmalardan gelen bu tarzda bir telefon araması ile karşılaştığınızda yapmanız gerekenler şunlardır:

1- Sizi arayan kişiye, ücret ödemeden önce tam olarak ne sebeple sizden ücret talep ettiklerini sorun. Hoşunuza gitmeyen bir konuşma veya şüphelendiğiniz bir şey olursa vakit kaybetmeden ilgili mercilere (Polis, savcılık, ABD Büyükelçiği vs...) acil olarak şikayette bulunun.

2- "Green card kazandığınızı" söyleyip kargo göndermek istiyorlarsa, kesinlikle kargoyu almadan önce  CONFIRMATION numaranızı isteyin... Green Card kazanan kişiler arasındaysanız ancak ve ancak Confirmation numaranızla bunu kontrol edebilirsiniz.

3- Sizi arayan kişi, Green card kazandığınızı söylemesine rağmen Confirmation numaranızı göndermiyorsa, kendilerinin de başvurunuzu kontrol etme imkanı yoktur. Belirttiğimiz gibi, sonuçlar sadece confirmation numarasıyla kontrol edilebilmektedir. Herhangi bir firmanın, sizin göremediğiniz sonuçlara ulaşması mümkün değildir.
Kısacası Confirmation numaranızı göndermeden, kazandığınızı söyleyen kişiler kesinlikle dolandırıcıdır.

4- Green card başvurusu hakkında bilgi isteyin.
Green Card çekilişleri her sene Kasım ayında yapılmaktadır. Ve sonuçlar, takip eden mayıs ayında açıklanmaktadır.

Örneğin size "Şubat ayında çekiliş var" derlerse kesinlikle inanmayınız. Çünkü Şubat ayında çekiliş veya herhangi bir işlem yapılmaz.

Green Card Başvuru dönemi Ekim ayıdır. Kasım ayına kadar başvuru yapabilirsiniz. Kasım ayında çekilişler yapılır ve Mayıs ayında da sonuçlar açıklanır. Tam olarak resmi takvim ve işleyiş bu şekildedir.

Greencardturkiye.com hiç kimseye bu şekilde telefon açarak pazarlama yapmamıştır. Hiç bir başvuru sahibi bizim tarafımızdan telefonla aranmamaktadır. Bizim adımızı kullanarak sizi arayan kişilere itibar etmeyiniz. Başvuru yapacak olan kişiler, Başvurudan önce veya sonra firmamızı arayıp her konuda danışmanlık alabilir.

Greencard Türkiye size asla kargo göndermez. Telefonda sizi arayarak "Green Card"ın faydalarından bahsetmez. Size pazarlama yapmaz. Sadece sorduğunuz sorulara doğru cevap vermek ve başvuru işlemlerinizi resmi prosedüre uygun şekilde yapmakla görevliyiz. Green Card işlemleri online olarak ve sadece internet üzerinden yapılmaktadır.

Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

Aynı zamanda başvuru sonrasında da kimseyi aramamaktayız. Sadece bizi arayan başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca bunun için ücret talep etmemekteyiz.

Green Card Türkiye'den her zaman doğru bilgi alacağınıza emin olabilirsiniz.

Saygılarımızla.

Green Card'a Şimdi Başvurun

Green Card, gerek devlet dairesi gerekse özel sektör olsun ABD'de istediğiniz yerde çalışma ve dilediğiniz kadar oturma izni verir.

Şimdi Başvur