ABD Bayrak

Sahtekarların gönderdikleri e-mail'lere dikkat ediniz.
Amerika hayalleriniz daha başlamadan bitmesin.

Green Card Piyangosu (Diversity Visa Lottery), her yıl 50.000 kişiye Amerika’da ömür boyu oturma ve çalışma izninin yanında birçok haktan faydalanma imkanı veriyor. Binlerce kişinin hayali olan bu rüya gibi fırsat bazen kötü amaçlı kişilerin ellerinde bir kabusa dönüşebiliyor.

 

ABD Başkonsolosluğu yetkililerinin de yaptığı açıklamada Green Card kazanan adaylara hiçbir şekilde e-mail gönderilmemektedir. Çekilişi kazanan adayların, posta yolu ile gelen zarfta belirtilen web adresindeki formları online olarak doldurmaları gerekmektedir.

Green Card için konsolosluk masrafları dışında bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Lüften sizden Green Card alabilmeniz için ödeme yapmanız gerekiyor şeklinde gelen e-mailleri dikkate almayınız.

Green Card Piyangosu katılım koşullarının tam olarak bilinmemesi nedeniyle özellikle internet üzerinde yoğun bir şekilde dolandırıcılık olayları yaşanmaktadır. Green Card ile ilgili bilmeniz gereken en önemli gerçeklerden bazıları;

* Green Card çekilişi sadece online olarak yapılmaktadır.
* Green Card’a başvuran kişilerin T.C. kimlik numaraları istenmemektedir.
* Green Card başvuruları bireysel ya da danışman firma aracılığı ile yapılabilmektedir..
* Çekilişe başvuran kişilerin eş ve çocuklarının (varsa) fotoğraflarını göndermeleri zorunludur.
* Green Card Piyangosu sonuçları posta yolu ve resmi internet sitesi üzerinden yayınlanmaktadır.
* Green Card kazananlara asla e-mail gönderilmemektedir.
* Green Card çekilişini kazanmanız durumunda evraklar sadece posta yolu ile gönderilmektedir.
* Green Card almak için konsolosluk dışında bir yere ödeme yapmanız gerekmemektedir.

 

Sahte Green Card Başvurusu Nasıl anlaşılır?

Green Card Piyangosu (Diversity Visa Lottery) başvuruları günümüzde bir sektör haline gelmiştir.
Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de kötü amaçlı kişi ve firmalar da yer almaktadır.

Çekiliş başvuruları sadece internet üzerinden alınmaktadır ve katılım için danışmanlık hizmeti veren çok sayıda firma bulunmaktadır.

Green Card piyangosuna başvururken seçeceğiniz firmaya çok dikkat etmeniz gerekmektedir.
Yüksek başvuru ücreti talep eden ve sizden fotoğraf dışında bir belge isteyen firmalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

 

Sahte e-mail Örneği

İnternet üzerinde hergün milyonlarca sahte e-mail, kullanıcı hesaplarına yanlış yönlendirme ve dolandırıcılık için gönderilmektedir. Son zamanlarda “Tebrikler! Green Card Kazandınız!” şeklindeki maillerde de artış kaydedildiği gözlenmiştir. Bu tip maillerde Green Card alabilmek için yaklaşık $1.000’ı bulan vergi ve masrafları ödemeniz istenmektedir.

Lütfen Dikkat: ABD Dışişleri Bakanlığı resmi web sitesi, Green Card çekilişi sonucu ile ilgili kesinlikle e-mail göndermemektedir. Çekilişi kazanan adaylara evraklar sadece posta yolu ile gönderilmektedir.

Sahte E-mail Örneği:

(Resmin büyük hali için üzerine tıklayın!)

Bu tip mailler posta kutunuza geldiğinde lütfen dikkate almayın. Sizden e-mail ile bilgi talep eden firmalara da itibar göstermemeniz ileride sorun yaşamanızı engelleyecektir.

 

Nasıl Güvenli Başvuru Yaparım?

Green Card Piyangosu (Diversity Visa Lottery), ABD Dışişleri Bakanlığı resmi web sitesi tarafından İngilizce ve ücretsiz olarak alınmaktadır. Başvuru sırasında yapacağınız bir yazım hatası, birden fazla başvuru veya fotoğraf kriterlerindeki uyumsuzluk, yapılan başvuruların iptal edilmesine ve otomatik olarak diskalifiye olmanıza neden olacaktır.

Başvurularınızın eksiksiz ve doğru yapılması için güvenilir danışmanlık firmalarından sizin adınıza başvuru yapmalarını talep edebilirsiniz.


En Güvenli Başvuru Yöntemi Hangisi?

Başvuru yapmak istediğiniz firmayı seçerken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Green Card Türkiye Başvuru Merkezi sizin hem ekonomik hem de güvenli başvuru yapmanızı sağlar.

 

Green Card Türkiye'nin sağladığı avantajlar;

* Sadece 99.00 TL ödeyerek Green Card Piyangosu çekilişine başvuru imkanı (tüm masraflar dahil)
* 7/24 Türkçe destek veren çağrı merkezi
* Fotoğrafınızın kriterlere uygun hale getirilmesi ve yüklenmesi
* Başvurunuzu online takip edebilme olanağı
* Hatasız başvuru garantisi
* Başvuru sonrası sonuçları ABD Dışişleri Bakanlığı resmi web sitesinden takip edebilmenizi sağlayan “Green Card Konfirmasyon Numarası”nın e-mail adresinize gönderilmesi ...


www.Greencardturkiye.com

Green Card'a Şimdi Başvurun

Green Card, gerek devlet dairesi gerekse özel sektör olsun ABD'de istediğiniz yerde çalışma ve dilediğiniz kadar oturma izni verir.

Şimdi Başvur