ABD Bayrak

İhtarname (ihbarname) kandırmacası hakkında önemli bilgi!

Sayın Green Card Başvuru Sahipleri,

Son zamanlarda bir çok kişiden şikayetler almaktayız... Daha önce başvuru yaptıkları Green Card Danışmanlık şirketlerinden adreslerine ihtarname gönderildiği ve bunun ne anlama geldiğini soran mağdurlardan her gün onlarca telefon ve e-posta alıyoruz. Bu konu hakkında açıklama yapmak ve sizi net bir şekilde bilgilendirmek üzere bu makaleyi hazırladık.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; Green Card Türkiye (www.greencardturkiye.com) hiç bir şekilde, hiç kimseye bu şekilde bir ihbarname veya ihtarname göndermemiştir. Zaten bu tarzda bir işletme vizyonumuz da yoktur. Biz Green Card başvurularınız için danışmanlık dahil bir çok hizmeti ücretsiz sağlayan ve Green Card başvurularınıza aracılık eden bir aracı kurumuz. Bu tarz aldatmacalı ihtarnameler göndermek bir yana, Green Card Danışmanlık işini bu şekildekişilerin iyi niyetlerini suistimal ederek yapan firmaların karşısındayız. Çünkü bahsi geçen firmalar, bizim de içinde bulunduğumuz bu sektörü kötü tanıtmakta ve insanların güvenini ağır şekilde sarsmaktadır.

İhbarname konusunda bilmenizde fayda var ki; bu ihbarnameler sizin daha önce başvuru yaptığınız firmalar tarafından size gönderilmektedir. Siz, bu firmaların sitesinden başvuru yapıp sonradan vazgeçtiyseniz veya Başvurunuzdan sonra sizden hiç bir şekilde ne e-posta, ne adresinize gönderilen başvurunuzla ilgili dökümanlar ne de telefon ile onay alınmamışsa bu belgelerde yazan ücreti ödemek zorunda değilsiniz. Maalesef kötü niyetli bu firmalar, sizi resmi evrak görünümündeki sahte belgelerle kandırmakta ve sizi icraya vermekle tehdit edip paranızı çalmaya çalışmaktadır. Hiç bir firma, vermediği bir hizmetten dolayı sizden ücret talep edemez. Hatta sahte belgelerle size yolladıkları ihbarnameler birer suç delilidir. Hiç bir ücret ödemeden savcılığa suç duyurusunda bulunup İhbarnameyi size yollayan firmayı mahkemeye vererek tazminat bile alabilirsiniz.

Hukuki açıdan; resmi olarak yollanan ihbarnameler imza karşılığı teslim edilir ve üzerinde ilgili icra dairesinin damgası olur. Size gelen kağıtlarda kesinlikle bu şekilde resmi damgalar ve imzalar olmadığını incelediğinizde zaten görürsünüz. Bu açıdan olaya bakarsak, size gönderilen ihbarname adı altındaki kağıt parçasının hiç bir önemi olmadığını anlarsınız.

Adresinize gelen ihbarname başlıklı kağıtlar elinize geçtiğinde izleyeceğiniz yol şudur. Öncelikle böyle bir hizmet almadığınızdan veya Green card başvuru hizmeti aldıysanız da size herhangi bir belge gönderilmediğinden eminseniz, sizden istenilen ücreti (gönderdikleri kağıtta yazan tehditler ne olursa olsun) ödememektir. Daha sonra dilerseniz elinize geçen kağıtlarda yazan iletişim numaralarını kullanarak firmayı arayıp ödemeyeceğinizi belirtin. Genelde ihbarname gönderdikleri kişilerin telefonlarını açmazlar... Açsalar da sizi saçma sapan sebeplerle yine tehdit edip talep ettikleri ücreti ısrarla isterler. Bu şekilde devam ederlerse kendilerini mahkemeye vereceğinizi belirtin hatta gerçekten mahkemeye verin. Bu tarz dolandırıcılık ve sahte belge hazırlamanın cezası çok ağırdır. Eğer gerçekten icra dairesinden damgalı bir ihbarname elinize geçtiyse, buna 7 gün içinde itiraz ederek, belirtilen borcu yine kayıttan düşürebilirsiniz. lgili icra dairesine itiraz ettiğiniz takdirde, sizden para talep eden firma, sizden talep ettiği ücret için belge göstermek zorunda olduğundan ve bu belgeyi (sizin imzalı bir sözleşmeniz olmadığından dolayı da) asla gösteremeyeceği için talep ettikleri borç yine kayıttan düşecektir. Çünkü imzalı bir sözleşme ve fatura ibraz etmeleri gerekir ve böyle bir belge olmadığı için de kanıt olarak gösteremezler.

Tekrak belirtmek ve konuyu özetlemek gerekirse, Greencardturkiye.com size hiçbir şekilde ihbarname göndermez, Başvuru sahiplerinin iptal ettikleri başvuruları için herhangi bir ücret talep etmez. Bir kez ödeyeceğiniz danışmanlık hizmeti ücretinden başka sizden ek olarak hiç bir şekilde ödeme istemez. Green Card başvurunuzu yaparken (diğer firmaların yaptığı gibi) kendi şirket adreslerini sizin başvurunuza yazmaz. Sizin belirttiğiniz adresi yazar. Bir çok firma Başvuruları kendi firma adresleri ile yaptığından dolayı sizin Green Card kazandığınıza dair belgeler kendi firmalarına gelir. Ve bu ücretsiz olan belgeleri size teslim etmek için sizden yüksek ücret talep ederler. Hatta bir kere değil bir kaç kez... Greencardturkiye.com ise bunu asla yapmaz.

Yapmadığınız Green Card başvurusu için ihbarname adı altında gönderilen postaları almayınız. Bu kağıtlarda yazan ücretleri ödemeyiniz. Hiç bir şekilde, icra ve mahkemeye vereceğiz tehditlerine kanmayınız. Gerekirse hakkınızı arayıp sizi kandıran firmaları mahkemeye veriniz.

Bunun dışında aklınıza takılan her konuda İletişim Formumuzu kullanarak bize istediğiniz her soruyu sorabilirsiniz. İster bizim aracılığımızla başvuru yapmış olun ister başka firmadan takıldığınız her konuda bize yazabilir veya arayabilirsiniz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

Green Card'a Şimdi Başvurun

Green Card, gerek devlet dairesi gerekse özel sektör olsun ABD'de istediğiniz yerde çalışma ve dilediğiniz kadar oturma izni verir.

Şimdi Başvur