Green Card

Green Card Başvuru Merkezi

DV2023 Green Card Sonuçları ve Kazananlar


Amerikan hükümetinin her sene Ekim-Kasım ayında gerçekleştirdiği Green Card başvurularının sonuçları açıklandı.

2021 Yılının 3 Ekim tarihinden ve 6 Kasım 2021'e kadar başvuruların kabul edildiği DV2023 Greencard çekilişinin sonuçları sonuçları 7 Mayıs 2022 Türkiye saati ile 20:00'de açıklanıyor.

Tüm katılımcıların heyecanla beklediği DV 2023 sonuçlarını ABD göçmenlik bürosu resmi web sayfasından confirmation numaranız ile kontrol edebilirsiniz.

Her sene tüm dünyadan 55 bin kişinin seçildiği 2021 yılına ait DV2023 çekiliş sonuçlarına göre adı açıklanan kişiler, ABD vatandaşı olmaya hak kazanacaktır. DV 2020 sonuçlarına göre kazandıklarını öğrenen tüm talihleri Ekim ayında başlayacak olan mülakatlara katılmak zorundadır.

2021 yılı DV 2023 talihlilerin mülakata katılmak için öncelikle yapmaları gereken işlem DS-260 formları doldurmaktadır. Formları dolduran tüm DV2023 kazananları mülakat için ABD göçmenlik bürosu tarafından bilgilendirilecektir.

Green Card kazandıktan sonra yapılan tüm işlem için www.greencardturkiye.com web sitemizden profesyonel hizmet alabilirsiniz.

greencardturkiye.com üzerinden başvurusunu gerçekleştiren tüm müşterilerimizn başvuruları kontrol edilecek ve kazanan müşterilerimize geri dönüş yapılacaktır.

BAŞVURU SONUÇLARI KENDİNİZ NASIL KONTROL EDEBİLİRSİNİZ?

Green card başvurularınızın sonuçları ABD’nin resmi göçmenlik Bürosu’nun web sitesinden ücretsiz olarak açıklanmaktadır. Sonuçları kontrol edebilmek için CONFIRMATION (Onay) Numarası, Doğum tarihi ve soyadınızı kullanmanız gerekiyor. Aşağıdaki resimde örnek bir sonuç sayfası görebilirsiniz.
Green Card Sonuç Kontrol

Confirmation numarası 2023 ile başlayan 16 haneli bir numaradır. Bu numarayı büyük harflerle Confirmation number kısmına yazmalısınız.Green Card Başvurusu "Sonuç Kontrol" sayfasına girdikten sonra, "Continue" tuşuna basmalısınız. Daha sonra sizden bir bilgiler istenen bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu kısımda, üstteki kutuya "Confirmation Numarası" Bir alttaki kutuya SADECE SOYADINIZ, En altaki kutuya ise "Doğduğunuz yılı" yazmalısınız. Son kısımdaki doğrulama kodunu yazarak Submit tuşuna basmalısınız.

Bilgilerinizi aşağıdaki gibi doldurup sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Unutmayın, İSİM kısmına sadece soyadınızı, İngilizce karakterler kullanarak yazmanız gerekmektedir. Örneğin; Adınız Hakan, Soyadınız Yağmur ise sadece “YAGMUR” (Yumuşak G olmadan) yazmanız gerekmektedir. Adınızı yazmamanız gerekiyor.

Daha sonra en son kutudaki ONAY KODUNU boş alana yazdığınızda sonuç sayfası ile karşılaşacaksınız.

 

"Has Not Been Selected" Ne anlama geliyor?

İşlemleri doğru şekilde yaptıysanız DV2023 Green Card başvuru sonucunuz ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda, kısa bir not olarak "HAS NOT BEEN SELECTED" ifadesi varsa, bu ifade kazanan kişiler arasında değilsiniz anlamına gelmektedir.

 

"Session timed out" Hatası alıyorsanız...

Kontrol bilgilerinizi doğru girdiğiniz halde gönder tuşuna bastığınızda ekranda session timed out hatası çıkıyorsa, zaman aşımına uğramışsınız demektir. Ya sistem yoğundur ya da 5 dakika içinde bilgilerinizi göndermediniz demektir. Kontrol ekranında bilgilerinizi 5 dakika içinde doldurup göndermeniz gerekmektedir. Session Timed Out hatası alırsanız, sayfaya yeniden girip (refresh) (Klavyede F5 Tuşu) Yeniden kontrol edebilirsiniz. Green Card sonuçlarının ilk açıklandığı hafta sistem yoğunluğundan dolayı bu hatayı alıyor da olabilirsiniz.

 

Green Card kazandınız mı? Nasıl anlaşılır?

Eğer, size hitaben yazılmış "bir mektup görünümünde" uzun bir yazı görüyorsanız, DV2023 Green Card çekilişini kazandınız anlamına gelir. İşlemlerinize devam edebilirsiniz. Amerikan Vatandaşlığı için ilk adımı atmış bulunuyorsunuz. Tebrik ederiz.

 

Kazananlar için İletişim Formu - Greencardturkiye.com

Kazananlar için İletişim Formu


Başvurunuzu tamamlayın hayallerinizi ertelemeyin.

 

Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru

Green Card Çekilişine katılım ücretsizdir ve sadece internet yoluyla yapılabilir.

Bizim size sunduğumuz hizmet; Normalde İngilizce olan elektronik başvuru formlarını sizin adınıza doğru ve eksiksiz şekilde doldurmak ve başvuru sırasında diskalifiye edilmenizi önleyecek şekilde hazırlamakla sınırlı bir danışmanlık hizmetidir.

Bu servise ödeyeceğiniz ücret sadece danışmanlık hizmeti karşılığıdır. Çekilişte kazanma şansınızı artırması ya da ek bir avantaj sağlaması mümkün değildir.

Green Card, gerek devlet dairesi gerekse özel sektör olsun, ABD'de istediğiniz yerde çalışma ve dilediğiniz kadar oturma izni verir.

Green Card, dilediğiniz ülkeye vize problemi yaşamadan seyahat etmenizi sağlar. Green Card sahibi olan herkes aynı zamanda ABD'de kendi şirketini kurma hakkına da sahiptir.

Eğitimine Amerika'da devam etmek isteyenler ise devlet ve özel okullardan burs alabilir veya bu okullarda indirimli okuma fırsatını yakalar.

GreenCard çekilişi için ABD'nin aradığı şartlar oldukça basittir.

Çekilişe katılmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamakla birlikte en az lise mezunu olmak veya son 5 yıl içerisinde mesleki bilgi gerektiren bir işte en az iki yıl profesyonel olarak çalışmış olmak gerekmektedir.

Başvurunuz için önem taşıyan tek şey bilgilerinizin bir kerede, eksiksiz ve hatasız doldurularak Amerikan yetkili mercileri tarafından belirtilen elektronik transfer sayfasından yapılmasıdır. Bütün başvurular eşit şansa sahiptir.

Çekilişi kazanan talihlilerin resmi evrakları, Amerika Birleşik Devletleri imzalı olarak katılımcıların e-posta adreslerine gönderilecektir.

Bu aşamada kazananların isimleri internet sitemizde duyurulmaya başlanacak ve talihlilerimiz tek tek telefonla aranarak durumundan haberdar edileceklerdir.

Bu duyurular her sene Nisan ayı civarında başlar ve yaklaşık olarak Eylül-Ekim aylarına kadar sürer. Greencard kazanan talihlilerimize bu aşamadan sonra rehberlik hizmeti tarafımızdan sağlanacaktır.

Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru
Green Card | Green Card Kazandıktan sonraki işlemler