ABD Bayrak

DV 2025 Green Card Sonuçları ve Kazananlar


Amerika Birleşik Devletleri'nin her sene Ekim-Kasım ayları arasında gerçekleştirdiği Green Card başvurularınn sonuçları açıklandı.

2023 Yılının 3 Ekim tarihinden ve 7 Kasım'a kadar başvuruların kabul edildiği DV 2025 Greencard çekilişinin sonuçları sonuçları 4 Mayıs 2024'te açıklandı.

Tüm katılımcıların heyecanla beklediği DV2025 sonuçlarını ABD göçmenlik bürosu resmi web sayfasından confirmation numaranız ile kontrol edebilirsiniz.

Her sene tüm dünyadan 55 bin kişinin seçildiği 2023 yılına ait DV2025 çekiliş sonuçlarına göre adı açıklanan kişiler, ABD vatandaşı olmaya hak kazanacaktır. DV2024 sonuçlarına göre kazandıklarını öğrenen tüm talihlileri Ekim ayında başlayacak olan mlakatlara katılmak zorundadır.

2024 yılı DV2025 talihlilerin mülakata katılmak için öncelikle yapmaları gereken işlem DS-260 formları doldurmaktadır. Formları dolduran tüm DV2024 kazananları, mülakat'a katılmaları için ABD göçmenlik bürosu tarafından bilgilendirilecektir.

Green Card kazandıktan sonra yapılan tüm işlem için www.greencardturkiye.com web sitemizden profesyonel hizmet alabilirsiniz.

greencardturkiye.com üzerinden başvurusunu gerekleştiren tüm müşterilerimizn başvuruları kontrol edilecek ve kazanan müşterilerimize geri dönüş yapılacaktır.

BAŞVURU SONUÇLARINI KENDİNİZ NASIL KONTROL EDEBİLİRSİNİZ?

Green card başvurularınızın sonuçları ABD’nin resmi göçmenlik Bürosu'nun web sitesinden ücretsiz olarak açıklanmaktadır. Sonuçları kontrol edebilmek için CONFIRMATION (Onay) Numarası, Doğum tarihi ve soyadınızı kullanmanız gerekiyor. Aşağıdaki resimde örnek bir sonuç sayfası görebilirsiniz.

Green Card Sonuç Kontrol

Confirmation numarası 2025 ile başlayan 16 haneli bir numaradır. Bu numarayı büyük harflerle Confirmation number kısmına yazmalısınız.


Green Card Başvurusu "Sonuç Kontrol" sayfasına girdikten sonra, "Continue" tuşuna basmalısınız. Daha sonra sizden bir takım bilgiler istenen bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu kısımda, üstteki kutuya "Confirmation Numarası" Bir alttaki kutuya SADECE SOYADINIZ, En altaki kutuya ise "Doğduğunuz yılı" yazmalısınız. Son kısımdaki doğrulama kodunu yazarak Submit tuşuna basmalısnız.

Bilgilerinizi aşağıdaki gibi doldurup sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Unutmayın, İSİM kısmına "sadece soyadınızı", İngilizce karakterler kullanarak yazmanız gerekmektedir. Örneğin; Adınız Hakan, Soyadınız Yağmur ise sadece "YAGMUR" (Yumuşak G olmadan) yazmanız gerekmektedir. Adınızı yazmayın.

Daha sonra en son kutudaki ONAY KODUNU boş alana yazdığınızda sonuç sayfası ile karşılaşacaksınız.

"Has Not Been Selected" Ne anlama geliyor?

İşlemleri doğru şekilde yaptıysanız DV2024 Green Card başvuru sonucunuz ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda, kısa bir not olarak "HAS NOT BEEN SELECTED" ifadesi varsa, bu ifade "kazanan kişiler arasında değilsiniz" anlamına gelmektedir.

"Session timed out" Hatası alıyorsanız...

Kontrol bilgilerinizi doğru girdiğiniz halde gönder tuşuna bastığınızda ekranda session timed out hatası çıkıyorsa, zaman aşımına uğramışsınız demektir. Ya sistem yoğundur ya da 5 dakika içinde bilgilerinizi göndermediniz demektir. Kontrol ekranında bilgilerinizi 5 dakika içinde doldurup göndermeniz gerekmektedir. Session Timed Out hatası alırsanız, sayfaya yeniden girip (refresh) (Klavyede F5 Tuşu) Yeniden kontrol edebilirsiniz. Green Card sonuçlarının ilk açıklandığı hafta sistem yoğunluğundan dolayı bu hatayı alıyor da olabilirsiniz.

Green Card kazandınız mı? Nasıl anlaşılır?

Eğer, size hitaben yazılmış "bir mektup görünümünde" uzun bir yazı görüyorsanız, DV2024 Green Card çekilişini kazandınız anlamına gelir. İşlemlerinize devam edebilirsiniz. Amerikan Vatandaşlğı için ilk adımı atmış bulunuyorsunuz. Tebrik ederiz.

Kazananlar için İletişim Formu


Başvurunuzu tamamlayın hayallerinizi ertelemeyin.

Green Card'a Şimdi Başvurun

Green Card, gerek devlet dairesi gerekse özel sektör olsun ABD'de istediğiniz yerde çalışma ve dilediğiniz kadar oturma izni verir.

Şimdi Başvur