ABD Bayrak

Green Card Başvurusu nasıl yapılır

Halk arasında Green Card olarak bilinen ABD Göçmenlik Çekilişi Programı, her sene tüm dünyadan yaklaşık olarak 50 bin kişiye Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlığı sağlamaktadır. Green Card Başvurusu yaparak ABD'de süresiz oturma ve çalışma hakkına sahip olabilirsiniz. Greencard sahibi olan bir kişi Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm eyaletlerde diğer Amerikan Vatandaşlarıyla aynı haklara sahip olmaktadır.

Peki Nedir Bu Green Card?

ABD, bildiğiniz üzere tüm dünyadan farklı kişilerin bir araya gelerek oluşturduğu bir ülkedir. Her sene Green Card başvurusu dışında çeşitli yollarla Amerika'ya giden kişilerin, nüfustaki oranını dengelemek amacıyla Resmi olarak Green Card çekilişi düzenlenmektedir.

Green Card çekilişi, Her milletten çeşitli kültürlerin Amerikan toplumundaki azalışını önlemek amacıyla düzenlenmektedir. Yani bir örnek vermek gerekirse; Çin veya Meksika, Amerika Birleşik Devletleri'ne normal yollarla zaten çok fazla göç verir. Fakat Türkiye'den gidip Amerika'ya yerleşen kişi sayısı azdır. Bu sebeple, Çinliler veya Meksikalılar Green Card çekilişine katılamaz. Buna rağmen Türkiye'de doğanlar ve Türk Vatandaşları katılabilir. Türkiye'den normal yollarla ABD'ye göç o kadar azdır ki, toplam dağıtılan yaklaşık 50 bin Green Card'ın 4000'i Türkiye'den başvuranlara dağıtılır.

Tüm Green Card Başvurusu yapan dünya vatandaşları arasında Türkiye doğumlular, çekilişte şansı en çok olan kişiler arasındadır.

Green Card Nedir? başlıklı makalemizi okuyarak bu konuda daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Green Card Başvurusu Nereden Yapılır?

Green Card Başvurusu Amerika Birleşik Devletleri Resmi Göçmenlik Bürosu web sitesinden yapılabilir. Bu web sitesinin adı dvprogram.state.gov'dur. Resmi siteden başvuru yapmak istiyorsanız site adresi uzantısının mutlaka ".gov" olmasına dikkat ediniz. "Dvprogram" üzerinden Green Card Başvurusu yapan kişiler her hangi bir ücret ödemezler. Tüm bilgilerini eksiksiz ve tek seferde doldurmaları yeterlidir. Bu başvurudan sonra size yine aynı web sitesi üzerinden bir başvuru kodu (Confirmation Number) verilir. Bu kod mail adresinize yollanmaz. Eğer o sırada elektrikleriniz kesilirse kazanıp kazanmadğınızı web sitesi üzerinden takip etmek mümkün değildir. Başvuru tarihinden yaklaşık 6 ay sonra Green Card Çekilişi sonuçları açıklanmaya başlanır. Daha önce bahsettiğimiz kod sayesinde online olarak sonuçları kontrol edebilmeniz mümkündür. En son yapılan güncelleme ile birlikte başvuru sahipleri eğer Confirmaiton Numaralarını kaybederlerse, sonuçlar açıklandığı zaman başvuruda kullandıkları eposta adreslerini yazarak, kaybettikleri confirmaiton numarasına ulaşabilir.

Green Card çekilişini kazandığınız takdirde, Green Card başvurusunda belirttiğiniz kişisel e-mail adresinize ABD tarafından gönderilen ve içinde resmi evrak talepleri olan bir bildirim gelir. Bu postayı incelediğinizde, sizden tamamlamanız gereken belgeler (Sabıka Kaydı, fotoğraf vs.) ile birlikte Green Card mülakatı için gideceğiniz Ankara veya farklı bir ülkedeki ABD büyükelçiliğinde görüşme tarihini yazdıklarını görürsünüz. Size belirtilen tarihte Amerikan Konsolosluğu'nda yapacağınız kısa bir mülakattan sonra Green Card almaya hak kazanırsınız. Green Card Başvurusundan sonra tüm izlenecek prosedür tam olarak bu şekildedir. Green Card vizeniz pasaportunuza işlendikten sonra 6 ay içinde ABD'ye giriş yapmanız gerektiğini de unutmayın.

Peki bizim hizmetimiz neden ücretli?

Green Card Başvuru prosedürü basit görünmesine rağmen aslında oldukça karışıktır. Tüm bu işlemleri takip etmek, gerekli bilgi ve belgeleri tam olarak öğrenmek sadece bir kez kazanabileceğiniz ve tecrübeniz olmayan yasal bir prosedür için yetersiz kalacaktır. Bir çok başvuru sahibi Resmi siteden ücretsiz yapılan Green Card başvurusunu bile tam olarak yapamamaktadır. Çünkü Green Card başvuru formu İngilizce'dir. Ayrıca çoğu kişi her sene sadece 1 ay boyunca açık tutulan başvuru tarihlerini kaçırmakta ve en az 1 senesini boşa harcamaktadır.

Biz ise senenin 12 ayı boyunca Green Card Başvurusu imkanı sunmaktayız. Yaptığınız Green Card Başvurusu'nu incelemekte, kişisel bilgilerinizde veya en önemli detay olan fotoğrafınızda var olan aksaklıkları resmi başvurular başlayana kadar gidermekte, sizin başvurunuzu sorunsuz şekilde ABD'ye iletmekte yardımcı oluruz. Bilmediğiniz, merak ettiğiniz tüm soruları bu süreç içinde profesyonel kadromuzla yanıtlamakta ve kafanızda hiç bir soru işaretine mahal bırakmadan başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz.

Greencardturkiye.com adresinden vermekte olduğumuz hizmet için sizden bir defa başvuru ücretini aldıktan sonra hiç bir şekilde ek ücret talep etmemekte ve bunu keisn olarak taahhüt etmekteyiz. Ayrıca az önce de bahsettiğimiz gibi hiç bir firmanın yapmadığı gibi Green Card danışmanlık hizmetimizi ücretsiz olarak sizlere sunmaktayız. Başvurunuzu kendiniz yapsanız bile bizi arayıp veya e-posta ile ulaşıp istediğiniz her konuda danışabilirsiniz.

Green Card Başvuru Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Green Card başvurusu, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütülen ve çeşitli yollarla ABD'ye göç etmeyi amaçlayan kişilerin başvurabileceği bir süreçtir. Green Card, resmi adıyla "Daimi İkamet Kartı" (Permanent Resident Card), ABD'de yasal olarak sürekli ikamet etme hakkı sağlar.

Green Card başvurusu için en yaygın yöntem, Diversity Visa (Çeşitlilik Vizesi) programına başvurmaktır. Bu program her yıl belirli bir süre boyunca açılmakta ve başvurular elektronik ortamda alınmaktadır. Resmi başvurular her yıl Ekim ve Kasım ayları arasında gerçekleştirilir. Green Card Türkiye ile başvuru sürecinde çalışmaya karar verirseniz yılın 12 ayı boyunca başvuru yapabilirsiniz. Başvuru formları 12 ay boyunca aktif durumdadır.

Çoğu durumda, başvuru yapan kişinin doğduğu ülke, başvuru yapma hakkının belirlenmesinde önemlidir. Programa başvuran kişinin doğduğu ülke, o yılki başvurulara uygunsa başvuru yapabilir. Türkiye, başvuru yapmaya uygun bir ülkedir. Türkiye doğumluların ve vatanşlarının Greeen Card başvurusu ABD tarafından kabul edilmektedir.

Başvuru yapan kişinin en azından lise düzeyinde bir eğitimi veya belirli bir mesleki deneyimi olması gerekir. Bu kriter her yıl değişebilir, bu nedenle başvuru yapmadan önce en güncel gereksinimlere göz atmalısınız.

Programın her yıl belirli şartları ve kısıtlamaları olabilir. Bu kriterlere uyum sağlamak, başvurunuzun kabul edilmesi için önemlidir. Bu kriterler güncellendikçe web sitemizde duyurulmaktadır.

Başvuru yaparken, doğru ve eksiksiz bilgileri sağlamak, gerekli belgeleri tamamlamak da önemlidir. Hatalı veya eksik bilgi vermek başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir.Bu kriterlere uygunluğunuzu değerlendirmek ve başvuruya hak kazanıp kazanmadığınızı belirlemek için Dışişleri Bakanlığı resmi websitesini ziyaret edebilir ve güncel program kurallarını inceleyebilirsiniz. Başvurunuzun uygunluğunu belirlemekte sorun yaşıyorsanız, Green Card Türkiye firmamızdan destek ve her aşamada danışmanlık alabilirsiniz.

Bizi seçtiğiniz için Teşekkür ederiz.

Green Card'a Şimdi Başvurun

Green Card, gerek devlet dairesi gerekse özel sektör olsun ABD'de istediğiniz yerde çalışma ve dilediğiniz kadar oturma izni verir.

Şimdi Başvur