Green Card

Green Card Başvuru Merkezi

Green Card Nedir? Green Card Başvurusu nasıl yapılır

Halk arasında Green Card olarak bilinen ABD Göçmenlik Çekilişi Programı, her sene tüm dünyadan yaklaşık olarak 50 bin kişiye Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlığı sağlamaktadır. Green Card Başvurusu yaparak ABD'de süresiz oturma ve çalışma hakkına sahip olabilirsiniz. Greencard sahibi olan bir kişi Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm eyaletlerde diğer Amerikan Vatandaşlarıyla aynı haklara sahip olmaktadır.

 

Peki Green Card Nedir?

ABD, bildiğiniz üzere tüm dünyadan farklı kişilerin bir araya gelerek oluşturduğu bir ülkedir. Her sene Green Card başvurusu dışında çeşitli yollarla Amerika'ya giden kişilerin, nüfustaki oranını dengelemek amacıyla Resmi olarak Green Card çekilişi düzenlenmektedir.

Green Card Çekilişi, Her milletten çeşitli kültürlerin Amerikan toplumundaki azalışını önlemek amacıyla düzenlenmektedir. Yani bir örnek vermek gerekirse; Çin veya Meksika, Amerika Birleşik Devletleri'ne normal yollarla zaten çok fazla göç verir. Fakat Türkiye'den gidip Amerika'ya yerleşen kişi sayısı azdır. Bu sebeple, Çinliler veya Meksikalılar Green Card çekilişine katılamaz. Buna rağmen Türkiye'de doğanlar ve Türk Vatandaşları katılabilir. Türkiye'den normal yollarla Amerika'ya göç o kadar azdır ki, toplam dağıtılan yaklaşık 50 bin Green Card'ın 4000'i Türkiye'den başvuranlara dağıtılır.

Tüm Green Card Başvurusu yapan dünya vatandaşları arasında en çok Green Card almaya hak kazanan kişiler Türkiye'dendir.

 

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır

Green Card Başvurusu Amerika Birleşik Devletleri Resmi Göçmenlik Bürosu web sitesinden yapılabilir. ABD Resmi sitesi üzerinden Green Card Başvurusu yapan kişiler her hangi bir ücret ödemezler. Tüm bilgilerini eksiksiz doldurmaları yeterlidir. Bu başvurudan sonra size yine aynı web sitesi üzerinden bir Başvuru kodu verilir. Bu kod mail adresinize yollanmaz. Eğer o sırada elektrikleriniz kesilirse kazanıp kazanmadığınızı web sitesi üzerinden takip etmek mümkün değildir. :) Başvuru tarihinden yaklaşık 6 ay sonra Green Card Çekilişi sonuçları açıklanmaya başlanır. Daha önce bahsettiğimiz kod sayesinde online olarak kontrol edebilmeniz mümkündür.

Kazandığınız takdirde ise, Green Card Başvurusunda belirttiğiniz kişisel email adresinize ABD tarafından gönderilen ve içinde resmi evraklar olan bir bildirim gelir. Bu postayı incelediğinizde, sizden tamamlamanız gereken belgeler (Sabıka Kaydı, fotoğraf vs.) ile birlikte Green Card mülakatı için gideceğiniz Konsolosluktaki görüşme tarihini yazdıklarını görürsünüz. Size belirtilen tarihte Amerikan Konsolosluğu'nda yapacağınız kısa bir mülakattan sonra Green Card almaya hak kazanırsınız. Green Card Başvurusundan sonra tüm izlenecek prosedür tam olarak bu şekildedir. Green Card almaya hak kazandıktan sonra 6 ay içinde ABD'ye giriş yapmanız gerektiğini de unutmayın.

 

Peki bizim hizmetimiz neden ücretli.

Green Card Başvuru prosedürü basit görünmesine rağmen aslında oldukça karışıktır. Tüm bu işlemleri takip etmek, gerekli bilgi ve belgeleri tam olarak öğrenmek sadece bir kez kazanabileceğiniz ve tecrübeniz olamayn yasal bir prosedür için yetersiz kalacaktır. Bir çok başvuru sahibi Resmi siteden ücretsiz yapılan Green Card Başvurusunu bile tam olarak yapamamaktadır. Çünkü Green Card başvuru formu ingilizcedir. Ayrıca çoğu kişi her sene sadece 1 ay boyunca açık tutulan başvuru tarihlerini kaçırmakta ve en az 1 senesini boşa harcamaktadır.

Biz ise senenin 12 ayı boyunca Green Card Başvurusu imkanı sunmaktayız. Yaptığınız Green Card Başvurusu'nu incelemekte, kişisel bilgilerinizde veya en önemli detay olan fotoğrafınızda varolan aksaklıkları resmi başvurular başlayana kadar gidermekte, sizin başvurunuzu sorunsuz şekilde ABD'ye iletmekte yardımcı oluruz. Bilmediğiniz, merak ettiğiniz tüm soruları bu süreç içinde profesyonel kadromuzla yanıtlamakta ve kafanızda hiç bir soru işaretine mahal bırakmadan başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz.

GreenCardturkey.com, Greencardturkiye.com adreslerinden vermekte olduğumuz hizmet için sizden bir defa başvuru ücretini aldıktan sonra hiç bir şekilde ek ücret talep etmemekte ve bunu taahhüt etmekteyiz. Ayrıca az önce de bahsettiğimiz gibi hiç bir firmanın yapmadığı gibi Green Card danışmanlık hizmetimizi ücretsiz olarak sizlere sunmaktayız. Başvurunuzu kendiniz yapsanız bile Bizi arayıp veya mail ile ulaşıp istediğiniz her konuda danışabilirsiniz. Bizi seçtiğiniz için Teşekkür ederiz.

www.Greencardturkiye.com
www.Greencard.com.tr
www.Greencardturkey.com

 

Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru

Green Card Çekilişine katılım ücretsizdir ve sadece internet yoluyla yapılabilir.

Bizim size sunduğumuz hizmet; Normalde İngilizce olan elektronik başvuru formlarını sizin adınıza doğru ve eksiksiz şekilde doldurmak ve başvuru sırasında diskalifiye edilmenizi önleyecek şekilde hazırlamakla sınırlı bir danışmanlık hizmetidir.

Bu servise ödeyeceğiniz ücret sadece danışmanlık hizmeti karşılığıdır. Çekilişte kazanma şansınızı artırması ya da ek bir avantaj sağlaması mümkün değildir.

Green Card, gerek devlet dairesi gerekse özel sektör olsun, ABD'de istediğiniz yerde çalışma ve dilediğiniz kadar oturma izni verir.

Green Card, dilediğiniz ülkeye vize problemi yaşamadan seyahat etmenizi sağlar. Green Card sahibi olan herkes aynı zamanda ABD'de kendi şirketini kurma hakkına da sahiptir.

Eğitimine Amerika'da devam etmek isteyenler ise devlet ve özel okullardan burs alabilir veya bu okullarda indirimli okuma fırsatını yakalar.

GreenCard çekilişi için ABD'nin aradığı şartlar oldukça basittir.

Çekilişe katılmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamakla birlikte en az lise mezunu olmak veya son 5 yıl içerisinde mesleki bilgi gerektiren bir işte en az iki yıl profesyonel olarak çalışmış olmak gerekmektedir.

Başvurunuz için önem taşıyan tek şey bilgilerinizin bir kerede, eksiksiz ve hatasız doldurularak Amerikan yetkili mercileri tarafından belirtilen elektronik transfer sayfasından yapılmasıdır. Bütün başvurular eşit şansa sahiptir.

Çekilişi kazanan talihlilerin resmi evrakları, Amerika Birleşik Devletleri imzalı olarak katılımcıların e-posta adreslerine gönderilecektir.

Bu aşamada kazananların isimleri internet sitemizde duyurulmaya başlanacak ve talihlilerimiz tek tek telefonla aranarak durumundan haberdar edileceklerdir.

Bu duyurular her sene Nisan ayı civarında başlar ve yaklaşık olarak Eylül-Ekim aylarına kadar sürer. Greencard kazanan talihlilerimize bu aşamadan sonra rehberlik hizmeti tarafımızdan sağlanacaktır.

Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru Green Card Başvuru
Green Card Nedir | Green Card Nasıl Yapılır | Green Card