ABD Bayrak

Fotoğraf Gereksinimleri

Resmi Green Card Çekilişi için kayıt yaptırırken , başvuranın fotoğrafları ve varsa eşinin ve çocuklarının fotoğrafları sunulmalıdır. ABD yetkilileri tarafından oluşturulan gereksinimler çok karmaşık ve ajansımızın yardımı olmadan katılırsanız diskalifiye olma şansınız yüksek.

Pasaport Fotoğrafımı Green Card Çekilişi için Kullanabilir miyim?

Hayır, ne yazık ki Green Card çekilişine kaydolurken pasaport fotoğrafı kullanılamaz çünkü biyometrik pasaport fotoğrafı boyut, resimdeki yüzün izin verilen oranı ve çekildiği tarih bakımından farklılık göstermektedir. Bu nedenle diskalifiye edilecek ve kaydınız çekiliş sırasında dikkate alınmayacaktır, ABD makamlarının gerekliliklerini karşılayan bir fotoğraf çekilmeli ve gerekli mercilere gönderilmelidir.

Pasaport Fotoğrafımı Green Card Çekilişi için Kullanabilir miyim?

Green Card uygulaması, Amerika Birleşik Devletleri Vatandaşlık ve Göçmenlik Servisi, Amerika Birleşik Devletleri Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS) tarafından yapılmaktadır. Green Card ile ABD'de yaşama ve çalışma hayali gerçekten mümkün!

Green Card Türkiye Bana Nasıl Yardımcı Olabilir?

12 yıldan fazla deneyime sahip olan Green Card uzmanlarımız ABD yetkililerinin tüm gereksinimlerine aşinadır. Devlet lisanslı göçmenlik danışmanlarımız verilerinizi ve fotoğraflarınızı doğruluğunu kontrol edecek ve resmi ABD Green Card çekilişine katılmanızı garanti edecektir . Şimdi Green Card Çekilişi kazanma şansınızı artırın!

Green Card Çekilişi için Fotoğraf Nasıl Olmalıdır?

Green Card Çekilişi için çekilen fotoğraf, gölgesiz, beyaz bir arka plana karşı çekilmelidir.

Green Card fotoğrafı nasıl çekilir

İpucu : Fotoğrafın arka planı için beyaz bir sayfa veya battaniye de kullanabilirsiniz.

Kafa Pozisyonu Nasıl Olmalıdır?

Green Card fotoğrafında doğrudan kameraya bakmanız gerekir. Baş tamamen görünür olmalı ve ortalanmalıdır. Fotoğrafın toplam yüksekliğinin % 50-69'unu temsil etmelidir.

Green Card fotoğrafı nasıl çekilir

Ayrıca, gözlerin tamamen açılması, net bir şekilde görülebilmesi ve kameraya dönük olması gerekir. Yüz ifadesi nötr olmalıdır, bu da büyük bir gülümsemeden kaçınmanız gerektiği anlamına gelir.

Green Card için Çekilen Fotoğrafta Başörtüsü Sorun Teşkil Eder mi?

Green Card Çekilişine katılmak için genellikle bu tür şeylere izin verilmez, çünkü başörtüsü yüzü kısmen kapatabilir.

Green Card fotoğrafı nasıl çekilir

Dini nedenlerle giyilen başörtüsü bir istisnadır. Bununla birlikte, diskalifiye edilmemesi için alnın ve çenenin görünür olması gerekir.

Fotoğraf Çekilirken Gözlük Takılabilir mi?

1 Kasım 2016 tarihinden bu yana, Green Card Çekilişi için fotoğrafta artık gözlük takmanıza izin verilmemektedir. Bu, hem güneş gözlüğü hem de görme yardımı olarak giyilen gözlükleri kapsamaktadır.

Green Card fotoğrafı nasıl çekilir

Fotoğrafın Kontrastı Nasıl Olmalı?

Green Card Çekilişine kayıt olduğunuzda, minimum 24 bit renk derinliğine sahip renkli bir fotoğraf göndermelisiniz. Siyah beyaz fotoğraflara izin verilmez.

Green Card fotoğrafı nasıl çekilir

Ayrıca, fotoğrafın ışık ayarlarıyla fazla oynanmadığından ve gölgelerin görünmediğinden emin olun.

Fotoğrafı Dijital Olarak Düzenleyebilir miyim?

Fotoğrafın dijital değişikliklerinden kaçınılmalıdır, çünkü kafa veya yüz şeklinin değişme riski göz ardı edilmemelidir.

Green Card fotoğrafı nasıl çekilir

Arka planın çıkarılmasından da kaçınılmalıdır, çünkü bu kafa şeklini de değiştirebilir. Beyaz bir duvarınız yoksa, fotoğraf için arkanızda asılı beyaz bir sayfa veya hafif bir battaniye kullanmak daha iyi olacaktır.

Green Card Çekilişi için Fotoğrafın Ne Kadar Büyük Olması Gerekiyor?

Green Card Çekilişine başvururken, en az 600x600 boyutunda ve en fazla 1200x1200 piksel boyutunda ve 240 KB'yi geçmeyen dijital bir fotoğraf göndermelisiniz. Fotoğrafınızın çok keskin olduğundan ve görünür piksel olmadığından emin olun. Analog fotoğrafların ABD makamlarına gönderilmesi artık mümkün değildir.

Fotoğraf Formatı Nedir?

LightsGreen Card için çekilen fotoğraf JPG formatında olmalıdır.
LightsGreen Card fotoğrafı 6 aydan eski olmamalıdır. Bu aynı zamanda eş ve çocukların fotoğrafları için de geçerlidir.
LightsAyrıca, her katıldığınızda yeni bir fotoğraf göndermeniz gerekir. Aynı fotoğrafı birden fazla uygulama için kullanamazsınız.

Green Card Çekilişine Taranmış bir Fotoğraf Gönderebilir miyim?

Taranan fotoğraflar Green Card çekilişine başvururken de gönderilebilir. Ancak, bunlar dijital fotoğrafların tüm gereksinimlerini karşılamalıdır. Ayrıca, baskı 150 dpi çözünürlükte taranmalıdır. Görüntüde görünür tarama noktaları olmadığından emin olun.

Bebeklerin ve Çocukların Fotoğrafı Çekilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Green Card Çekilişine katılırken, bebekler ve küçük çocuklar dahil, 21 yaşın altındaki tüm çocukların fotoğrafları sunulmalıdır. Kafa, fotoğrafın ortasında olmalı ve tüm yüzün görülebilmesi için kameraya doğrudan bakmalıdır. Ayrıca şunlardan kaçınmanız yararınıza olacaktır:

LightsFotoğrafta başka kimsenin olmamasına
LightsÇocuğun ağzında emziğin olmamasına
LightsGözlerin açık olmasına
Green Card fotoğrafı nasıl çekilir

İpucu : Bebeği beyaz bir kağıda veya battaniyeye yerleştirin ve yukarıdan fotoğraf çekin. Başka bir seçenek de çocuğu beyaz bir çarşafla kaplı bebek koltuğuna yerleştirmektir.

Fotoğrafları Green Card Çekilişi için Daha Sonra Gönderebilir miyim?

Doğrudan ABD resmi sitesinden kaydolursanız, kayıt işlemi sırasında fotoğraflarınızı göndermelisiniz. Bu, her yıl Ekim / Kasım aylarında yaklaşık 4 haftalık bir sürede gerçekleştirilmektedir. Gönderilen fotoğrafların belirtilen kurallara uyduğundan emin olmalısınız aksi takdirde katılımdan diskalifiye edilirsiniz.Ancak greencard.com.tr ile, tüm yıl boyunca Green Card Çekilişi'ne kaydolabilir ve başvurunuzu ABD makamlarına göndermeden önce her yeni fotoğrafın kurallara uygun olup olmadığını kontrol etmekteyiz.