ABD Bayrak

Green Card Yararları

ABD, dünyanın dört bir yanından gelen göçmenler için en popüler ülkelerden biri ve Green Card, ABD'de yaşam hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen insanlar için en çok aranan belge! Öğrenci, emekli veya bir aile olarak: Green Card almayı başaranlar aynı zamanda tüm avantajlarından yararlanabilmektedir.

Green Card Faydaları

ABD Green Cardı, hiçbir sıkıntı olmadan ülkeye giriş hakkı verir. Kalıcı olarak Green Card sahibi olarak ABD'ye yerleşmek istiyorsanız, nereye gidebileceğinizle ilgili hiçbir kısıtlama olmasının akabinde ABD devletinin tüm yerleri size açıktır. Dahası, bir Green Card ile, oy vermenin yanı sıra, ABD vatandaşlarının sahip olduğu hemen hemen tüm hakları da kullanabilirsiniz. ABD vatandaşı olmak istediğinize karar verirseniz , Amerika'da beş yıl yaşadıktan sonra ABD vatandaşlığına başvurabilirsiniz. Green Card'ı aldıktan hemen sonra hemen göç etmenizi gerektiren bir kural yoktur, ancak amacınız bu olmalıdır.

Green Card'a Şimdi Başvurun

Green Card, gerek devlet dairesi gerekse özel sektör olsun ABD'de istediğiniz yerde çalışma ve dilediğiniz kadar oturma izni verir.

Şimdi Başvur

Ayrıca, basitçe Amerika'da yaşamanın birçok faydası bununla sınırlı değil:

LightsABD hala dünya ekonomisine hâkim durumda.
LightsSon derece düşük emlak fiyatları ve düşük maliyetle yüksek bir yaşam standardı olan Birleşik Devletler'deki birçok bölgede, Almanya gibi diğer ülkelere göre daha düşük yaşam maliyetleri bulunmaktadır.
LightsABD'nin konut ve finans krizinden düzelmesi, ülkeye hareketli ve genişleyen bir iş piyasasına katılmaya gelen göçmenler için de bir avantajdır.

ABD'de Okumak

ABD'deki bir üniversitede okuyan yabancı öğrenciler genellikle yerel öğrencilere göre çok daha yüksek öğrenim ücreti öderler. Ancak, Green Card sahibi yabancı öğrenciler için durum böyle değildir.

Amerika okumak öğrenci
LightsBir Green Card ile üniversite öğrenim ücretleri %80 kadar azaltılabilir.
LightsGreen Card sahiplerinin, öğrenci vizesi için başvuruda bulunan uzun ve karmaşık süreçlerden geçmeleri gerekmez.
LightsABD Green Cardlı öğrenciler federal öğrenci kredileri için de başvurabilirler.

Doğu kıyısında Harvard veya batı kıyısında Berkeley - nereye gitmek istersiniz? Bir Green Card, ünlü bir ABD üniversitesinde okumak için kapıyı açar ve yeni Amerikan hayatınıza başlatabilir!

Öğrenciler için Finansal Faydalar

Başka bir artı nokta: ABD'de yarı zamanlı bir işle ilgilenen yabancılar belirlenmiş iş kısıtlamalarına tabidir. Öğrenci vizesiyle okuyanlara kıyasla, Green Card sahiplerinin çalışmalarının yanı sıra kampüs dışında da çalışmalarına izin verilir. Bu, iş piyasasını genişlettiği ve seçenekleri genişlettiği için önemli bir avantajdır. ABD'de okumanın başka yararları da var. İngilizce konuşabilmek, temelde bugünün iş piyasasında bir zorunluluktur ve yurtdışında bir dil öğrenmek bu yeterlilikleri kazanmanın en iyi yoludur.

ABD'de Çalışmak

Green Card ile ikamet izni sizi bürokratik stresten ve vize başvurusu belirsizliğinden kurtarır. Geçici çalışma vizesi için ABD'de somut bir iş teklifi almak, aşmanız gereken ilk engeldir. ABD çalışma vizesi almak ve başvuruda bulunmak için, size bir işverenin sponsor olması gerekmektedir.

Amerika iş çalışma
LightsBir Green Card sahibi olarak, istediğiniz yerde ve istediğiniz kişi için çalışabilirsiniz.
LightsAyrıca, belirli bir işletme ve ticaret lisansı almak, Green Card ile daha hızlı ve kolaydır.
LightsDaimi sakin olarak, Amerikalı olmayanlar için yürürlükte olan sıkı çalışma kısıtlamalarının birçoğuna maruz kalmayacaksınız.

ABD'de Emeklilik

Emekliliğini ABD'de geçirmek isteyen birçok kişi genellikle ünlü Turist Vizesi (B-vizesi) için başvurmaktadır.

Amerika Emeklilik
LightsB Vizesi 10 yıllığına verilir ve birçok kişi yanlışlıkla 10 yılını ABD'de geçirebileceklerine inanır. Ancak bu durum böyle değildir.
LightsDaha yakından bakarsanız, B-1 vize sahiplerinin bir seferde yalnızca ABD'de en fazla 6 ay kalmasına izin verilir. Sonuç olarak, birçok kişi kendi ülkelerine isteyerek geri dönmez.
LightsABD'de emekliler için hala özel bir vize bulunmamaktadır.
LightsAncak Green Card, emekli olmuş kişilere yasal olarak ABD'ye göç etme şansı veriyor.

Hem de Amerika Birleşik Devletleri'nde kazandığınız emekli aylığına hak kazanırsınız. ABD'de yaşayan Emekli Green Card sahipleri Medicare gibi tıbbi yardım programlarından ve diğer sosyal yardım programlarından da yararlanabilirler. Tek gereksinim ABD'de en az beş yıl yaşamış olmanız. Eğer emekliliğinizi Florida sahillerinde dinlenerek geçirme fikriniz varsa, ABD Green Card almayı düşünmelisiniz. Green Card Çekilişini Kazanmak en kolay yoldur.

ABD'ye Aile Olarak Taşınmak

Bir aile üyesi Green Card kazandığında, ailenin geri kalanı da bu haktan yararlanır. ABD'ye hangi aile üyeleri sizinle gelebilir? Green Card kazanırsanız, eşiniz, evlenmemiş ve 21 yaşın altındaki tüm çocuklarınız otomatik olarak bir tane kazanır. Bu aynı cinsiyetten evliliklerde insanlar için de geçerlidir. Ayrıca, Green Card sahipleri belirli şartlar altında, diğer aile üyelerine özel vize için başvurabilirler, böylece ABD'ye katılabilirler. Bu durumlarda, uzun bekleme süreleri için hazırlıklı olmalısınız.

LightsABD'de daha uzun süre yaşamak,
Lightshayallerinizin ülkesinde yeni bir hayata başlamak,
Lightsünlü bir ABD üniversitesinde okumak,
LightsYeni profesyonel iş yelpazesini araştırmak,
LightsKişisel gelişiminizi artırmak,
LightsEmeklilikten zevk almak,

İstiyorsanız o zaman geleceğinizi kendi elinize almaktan çekinmeyin!