Amerika Birleşik Devletleri Background

DV2024 Green Card Sonuçları ve Kazananlar


Amerikan hükümetinin her sene Ekim-Kasım ayında gerçekleştirdiği Green Card başvurularının sonuçları açıklandı.

2022 Yılının 3 Ekim tarihinden ve 8 Kasım 2022'ye kadar başvuruların kabul edildiği DV2023 Greencard çekilişinin sonuçları sonuçları 6 Mayıs 2023 Türkiye saati ile 20:00'de açıklanıyor.

Tüm katılımcıların heyecanla beklediği DV 2024 sonuçlarını ABD göçmenlik bürosu resmi web sayfasından confirmation numaranız ile kontrol edebilirsiniz.

Her sene tüm dünyadan 55 bin kişinin seçildiği 2022 yılına ait DV2024 çekiliş sonuçlarına göre adı açıklanan kişiler, ABD vatandaşı olmaya hak kazanacaktır. DV 2024 sonuçlarına göre kazandıklarını öğrenen tüm talihleri Ekim ayında başlayacak olan mlakatlara katılmak zorundadır.

2023 yılı DV 2024 talihlilerin mülakata katılmak için öncelikle yapmaları gereken işlem DS-260 formları doldurmaktadır. Formları dolduran tüm DV2024 kazananları mülakat için ABD göçmenlik bürosu tarafından bilgilendirilecektir.

Green Card kazandıktan sonra yapılan tüm işlem için www.greencardturkiye.com web sitemizden profesyonel hizmet alabilirsiniz.

greencardturkiye.com üzerinden başvurusunu gerçekleştiren tüm müşterilerimizn başvuruları kontrol edilecek ve kazanan müşterilerimize geri dönüş yapılacaktır.

BAŞVURU SONUÇLARI KENDİNİZ NASIL KONTROL EDEBLİRSİNİZ?

Green card başvurularınızın sonuçları ABD’nin resmi gçmenlik Bürosu’nun web sitesinden ücretsiz olarak açıklanmaktadır. Sonuçları kontrol edebilmek için CONFIRMATION (Onay) Numarası, Doğum tarihi ve soyadınızı kullanmanız gerekiyor. Aşağıdaki resimde örnek bir sonuç sayfası görebilirsiniz.

Green Card Sonuç Kontrol

Confirmation numarası 2024 ile başlayan 16 haneli bir numaradır. Bu numarayı büyük harflerle Confirmation number kısmına yazmalısınız.


Green Card Başvurusu "Sonuç Kontrol" sayfasına girdikten sonra, "Continue" tuşuna basmalısınız. Daha sonra sizden bir bilgiler istenen bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu kısımda, üstteki kutuya "Confirmation Numarası" Bir alttaki kutuya SADECE SOYADINIZ, En altaki kutuya ise "Doduğunuz yılı" yazmalısınız. Son kısımdaki doğrulama kodunu yazarak Submit tuşuna basmalısnız.

Bilgilerinizi aşağıdaki gibi doldurup sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Unutmayın, İSİM kısmına sadece soyadınızı, İngilizce karakterler kullanarak yazmanız gerekmektedir. Örneğin; Adınız Hakan, Soyadınız Yağmur ise sadece “YAGMUR” (Yumuşak G olmadan) yazmanız gerekmektedir. Adnızı yazmamanız gerekiyor.

Daha sonra en son kutudaki ONAY KODUNU boş alana yazdığınızda sonuç sayfası ile karşılaşacaksınız.

"Has Not Been Selected" Ne anlama geliyor?

İşlemleri doğru şekilde yaptıysanız DV2024 Green Card başvuru sonucunuz ile karşılaacaksınız. Bu ekranda, kısa bir not olarak "HAS NOT BEEN SELECTED" ifadesi varsa, bu ifade kazanan kişiler arasında değilsiniz anlamına gelmektedir.

"Session timed out" Hatası alıyorsanız...

Kontrol bilgilerinizi doğru girdiğiniz halde gönder tuşuna bastığınızda ekranda session timed out hatası çıkıyorsa, zaman aşımına uğramışsınız demektir. Ya sistem yoğundur ya da 5 dakika içinde bilgilerinizi göndermediniz demektir. Kontrol ekranında bilgilerinizi 5 dakika içinde doldurup göndermeniz gerekmektedir. Session Timed Out hatası alırsanız, sayfaya yeniden girip (refresh) (Klavyede F5 Tuu) Yeniden kontrol edebilirsiniz. Green Card sonuçlarının ilk açıklandığı hafta sistem yoğunluğundan dolayı bu hatayı alıyor da olabilirsiniz.

Green Card kazandınız mı? Nasıl anlaşılır?

Eğer, size hitaben yazılmış "bir mektup görünümünde" uzun bir yazı görüyorsanız, DV2024 Green Card çekilişini kazandınız anlamına gelir. İşlemlerinize devam edebilirsiniz. Amerikan Vatandaşlğı için ilk adımı atmış bulunuyorsunuz. Tebrik ederiz.

Kazananlar için İletişim Formu


Başvurunuzu tamamlayın hayallerinizi ertelemeyin.

Green Card'a Şimdi Başvurun

Green Card, gerek devlet dairesi gerekse özel sektör olsun ABD'de istediğiniz yerde çalışma ve dilediğiniz kadar oturma izni verir.

Şimdi Başvur